Про проект

Загальна декларація з прав людини проголошує усіх людей вільними та рівними у своїй гідності та правах. Але у кожного з нас знайдуться історії, що заперечують це твердження. В Україні є сотні тисяч людей, чиї права і свободи обмежуються щодня.

Одна з найголовніших тому причин − стереотипи, упередження та просто відсутність спілкування з тими, хто так чи інакше відрізняється.

Ми вирішили донести до суспільства голоси людей, розповісти історії, які щодня змінюють нашу свідомість та показали правозахист із середини. Автори проекту занурилися у середовище, в якому живуть та працюють правозахисники, щоб показати не лише активістів, а й тих, кому вони допомагають.

Героями фотовиставки стали правозахисники та активісти, які займаються такими темами, як гендерна рівність, паліативна допомога, права людини в умовах конфлікту, інклюзивність, права людини у місцях несвободи, права представників ЛГБТ та ромів.

«До цього ми частіше знімали людей, які зіштовхнулися з несправедливістю, потребували допомоги або захисту. Цього разу ми опинилися по той бік і зустрілися з людьми, які зазвичай залишаються у тіні, хоча роблять важливі речі. Це був новий досвід, і він справді значною мірою перевертає уявлення про світ на краще»,− Ксенія Кравцова, режисерка Real Stories Production.

«Ми зібрали 10 таких історій, і щоразу це було у новому місці. Було неймовірно спостерігати, як ці люди взаємодіють з іншими: допомагають, консультують, підказують, жартують… Як відкликаються на кожен імпульс із зовнішнього світу. Ми побували і на ромському святі, і в дитячій інклюзивній школі, роздавали їжу безхатченкам, побували у швейному цеху жіночої колонії та і багатьох інших місцях – все для того, щоб якнайкраще зрозуміти і передати ту атмосферу, у яку занурені герої фотовиставки», – Владислав Нечипоренко, оператор-постановник Real Stories Production.

Над проЕктом ПРАЦЮВАЛИ

Ксенія Кравцова
Владислав Нечипоренко